Return to news
23 November, 2021
При ЗСУ діятимуть громадські експертні групи

Замість радників на громадських засадах у Збройних Силах України будуть діяти громадські експертні групи. До них увійдуть фахівці з різних сфер діяльності, об’єднані за відповідними напрямами. У першу чергу створять групи з протидії корупції, з розвитку ЗСУ, із взаємодії з громадянським суспільством та посилення комунікаційних спроможностей, інформує Генеральний штаб ЗСУ.

Головнокомандувач ЗСУ генерал-лейтенант Валерій Залужний вже підписав відповідний наказ. “Громадські експертні групи будуть працювати при кожному виді та роді військ (сил)”, – сказав Залужний. Головнокомандувач сподівається, що це покращить взаємодію з громадськістю в інтересах розвитку ЗСУ. 

Незалежна антикорупційна комісія - НАКО позитивно оцінює такий крок. Якщо Збройні Сили консультуватимуть не окремі експерти, а групи, ефективність підвищиться. Ми сподіваємося, що це дасть змогу громадським організаціям і експертам обмінюватися напрацюваннями, зокрема, аналітичними дослідженнями, і думками та спільно виробляти рекомендації. 

Командування ЗСУ, зокрема, розраховує на допомогу у розробці та  вдосконаленні нормативно-правової бази, яка регулює діяльність у воєнній сфері. Зі свого боку НАКО готова долучитися до роботи групи з протидії корупції.


Фото - з сайту Міністерства оборони України