Return to news
14 November, 2022
США запровадили санкції проти 42 осіб і компаній, які допомагають росії купувати зброю
США впроваджують санкції проти транснаціональної мережі, яка купувала технології для військово-промислового комплексу росії. Про це з посиланням на американське міністерство фінансів повідомляє "Європейська правда".
За даними Управління з контролю за іноземними активами мінфіну США, до мережі входить разом із посередниками 14 фізичних та 28 юридичних осіб, пов’язаних із двома наближеними до Кремля російськими олігархами.
Під санкції потрапили, зокрема, дочірні компанії російського виробника мікроелектроніки ПКК "Міландр" у Вірменії, Швейцарії та на Тайвані, родина олігарха Сулеймана Керімова та контрольні ними компанії у Швейцарії та Об’єднаних Арабських Еміратах, а також юрособи, на які була переписана нерухомість росіянина. Довірені особи Керімова – швейцарець Александр-Вальтер Штудхальтер і його двоє синів та росіянин Мурант Алієв, пов’язаний із Штудхальтером.
Також відомо про обмеження проти близького соратника Путіна Андрія Гур’єва, який раніше був членом ради федерації РФ, та його швейцарських компаній Chlodwig та Adorabella, через які він володіє активами компанії "ФосАгро" (виробник фосфоровмісних добрив).
Санкції передбачають замороження активів цих осіб у США та заборону будь-яких фінансових операцій із ними. "Сполучені Штати продовжуватимуть викривати та руйнувати ланцюги військового постачання Кремля та відмовлятимуть росії в обладнанні та технологіях, які їй необхідні для ведення незаконної війни проти України", – заявила міністерка фінансів США Джанет Єллен.
Нагадаємо, мінфін США наклав санкції на великі російські військово-промислові компанії, а міністерство торгівлі припинило експорт американських компонентів і технологій, які використовувалися у російскій військової техніці.
Фото - з сайту "Економічна правда"