Return to news
30 August, 2019
У Верховній Раді зареєстровано законопроект, що забороняє приватизацію ряду підприємств, зокрема й підприємства "Укроборонпрому"
У Верховній Раді України одним із перших законопроектів було зареєстровано проект, який скасовує дію Закону України "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації". Ми звертаємо увагу на законопроект №1054, ініціатором якого став Дмитро Наталуха, народний депутат партії Слуги Народу. Закон України "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації" забороняє приватизацію ряду підприємств, які мають стратегічне значення для національної економіки, безпеки і оборони.
 
До цього переліку включені, зокрема, підприємства, які входять до складу Державного концерну "Укроборонпром".
На практиці це означає, що для того, щоб приватизувати стратегічне підприємство, сьогодні потрібна згода Верховної Ради України. Таким чином, скасування Закону України "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації" дає більше повноважень Наглядовій раді Укроборонпрому, щоб провести реструктуризацію Концерну. Водночас, воно створює і певні ризики.

На думку експертів НАКО, перед скасуванням цього закону слід впровадити стандарти корпоративного управління державними підприємствами, які затверджені ОЕСР на підприємствах оборонно-промислового комплексу. Це дозволить фахово підсилити наглядову раду концерну та впорядкувати її повноваження. Щиро сподіваємось, що експертні організації будуть залучені до роботи над цими проектами, а самі закони пройдуть широке публічне обговорення.