Return to news
1 October, 2021
Україна демонструє світу систематичне порушення законодавства - Трегуб
Уряд дозволив голові правління НАК "Нафтогаз України" Юрію Вітренко звільняти і набирати співробітників без погодження з наглядовою радою. І Україна вкотре демонструє світу та західним партнерам систематичне порушення законодавства. Про це в ефірі каналу “Україна 24” сказала виконавча директорка Незалежної антикорупційної комісії Олена Трегуб.

“Ми порушуємо правила. Для того, щоб звільнити попереднього голову правління “Нафтогазу” Андрія Коболєва, тимчасово розпустили наглядову раду, а потім її поновили. Якщо люди керують неефективно, їх потрібно прибирати, але це має відбуватися згідно закону. І тут до нас зауваження: Україна грається не за правилами, а з правилами. Це зауваження до того, як дотримуються процедури. Західних партнерів не хвилюють імена. Їх бентежить, що йде порушення правил”, - зазначила вона.
 
“Функції наглядової ради “Нафтогазу” взяв на себе Кабінет Міністрів, і він бере на себе відповідальність. Сформувати за нинішніх умов нову наглядову раду буде дуже складно - ніхто не хоче брати на себе відповідальність, якщо буде якийсь фінансовий провал. Тим більше, що в українських наглядових радах нема системи юридичного страхування від майбутніх цивільних позовів”, - додала вона.