Повернутись до НАКО в медіа
9 травня, 2023
Немає комплексної підтримки від потрапляння до шпиталю до протезування

Військові, які втратили на фронті руки чи ноги, не мають належної допомоги з боку держави. Відсутня комплексна підтримка, коли людину «ведуть» від моменту потрапляння до шпиталю до власне протезування.
 

Так вважає  26-річний ветеран Олександр Будько “Терен”. Він очолював взвод вогневої підтримки роти. І, потрапивши під обстріл під час харківського контрнаступу, втратив обидві ноги. 


Хлопцю зробили протези. Зараз він веде активний спосіб життя та підтримує інших бійців, які знаходяться у шпиталях. Пояснює: сам почувався у шпиталі розгубленим і мав самотужки шукати інформацію щодо протезування. Зрештою, випадково зустрів протезиста, який і допоміг надалі.


“Все точково: там волонтер, там якась організація, там якийсь фонд... І ти маєш копатися у цій інформації, як у «секонді», обирати, шукати щось нормальне. Тому має бути державна структура, яка надавала б комплексні сервісні послуги. І людина розуміла, що з нею відбувається, що роблять, що планується”, – Олександр розповів у програмі “НАТО в хату”. 


“Далі людині мають дати вибір  щодо реабілітації, аби вибрати реабілітаційний центр, пояснити, що саме там буде. Ти приїжджаєш до реабілітаційного центру, і там теж є люди, які відповідальні за це. Вони розповідають, що є такі от можливості протезування і для тебе буде комфортно таке от протезування. Можна запротезуватися у таких-то центрах… І люди мають вести таку роботу, супроводжувати тебе від потрапляння до лікарні до встановлення протезу і весь період реабілітації, – пояснює ветеран.


Нагадаємо, Український ветеранський фонд Мінветеранів за підтримки Незалежної антикорупційної комісії запустили інформаційну кампанію “Ветерани різні. Перемога одна”. Борди з українськими ветеранами розмістили на вулицях декількох українських міст. 


Головне завдання соціальної реклами — виховати у суспільстві повагу до ветеранів, незалежно від статі, віку, національності чи сексуальної орієнтації. Героїв об’єднує одна риса — вони захищають Україну у війні, яка триває вже довгих 9 років.


Подивитися програму можна за посиланням 


 "НАТО В ХАТУ" - це спільний проєкт Незалежної антикорупційної комісії (НАКО), Українського ветеранського фонду та Цензор.НЕТ за підтримки Офісу
спеціального оборонного радника Великої Британії про те, як:

 
  • Як Україні наблизитися до стандартів країн НАТО вже зараз, не очікуючи закінчення війни.
  • Як покращити врядування, щоб воно було більш доброчесним і відповідало викликам сьогодення
  • Як знизити корупцію в армії і підвищити захист прав військовослужбовців і ветеранів, чоловіків і жінок.