Повернутись до НАКО в медіа
26 квітня, 2023
ООН слід реформувати терміново – Олена Трегуб

Реформа ООН є терміновою. Треба щось робити, треба об’єднати зусилля всього світу. У цьому переконана виконавча директорка НАКО Олена Трегуб.

“Маленьку Україну втягнула у геноцидну війну велика країна, яка є членом Ради безпеки, і ми нічого не можемо з цим зробити. Загарбник є головою ради”, – сказала вона індійському телеканалу WION.

Росія взяла на себе головування в Раді безпеки ООН, незважаючи на те, що Україна закликала членів заблокувати цей крок. Кожен із 15 членів ради обіймає посаду президента протягом місяця за принципом ротації.

“Росія стільки разів демонструвала зневагу до всіх інститутів, які були створені в результаті Другої світової війни, і зневажає нинішній світовий порядок. І тепер Росія це робить, отримавши можливість головувати в Раді безпеки ООН”, – пояснила вона.

“Ми повинні замість того, щоб вірити твердженням росіян про те, що весь світ абсурдний і світовий порядок неможливий, просто скористатися можливістю зараз і прислухатися до голосів багатьох менших країн світу, які кажуть, що нам потрібно реформувати ООН. . Треба зробити його більш справедливим і збалансованим”, – сказала Олена Трегуб.
 


Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров попереджає про глобальні ризики. І це типова російська тактика, додала Олена Трегуб. “Вони говорять про великі проблеми у світі, і використовують це для отримання вигоди. Наприклад, глобальний голод у світі - величезна проблема для світу. І джерелом цієї проблеми є Росія, яка блокувала українські морські порти та експорт”, – зазначила вона.

Росія попереджає про всі ці проблеми і є їх творцем. Вона хоче посилення глобальної кризи, щоб отримати щось для себе: нові території, час для підтримки авторитарного режиму тощо. Світ має зрозуміти це, сказала WION виконавча директорка НАКО.