Повернутись до новин
9 жовтня, 2020
Анонс. Презентація брифу про державні підприємства Міноборони
У підпорядкуванні Міністерства оборони України знаходиться 114 підприємств (станом на січень цього року). Переважна більшість з них не бере участі у забезпеченні потреб ані Міноборони, ані Збройних Сил, тоді як їх фінансовий стан погіршується з року в рік. Зокрема, у 2019 році збитки держпідприємств МОУ сягнули 39,7 млн грн.  Відсутність стратегії управління підприємствами, процеси реорганізації та ліквідації, які затягнулися на роки, неефективна кадрова політика Міноборони призводять до накопичення боргів на держпідприємствах та втрати їх ресурсів і активів. Тому сьогодні Міністерству необхідно переглянути власну політику щодо управління підприємствами. 
12 жовтня Незалежний антикорупційний комітет з питань оборони (НАКО) презентує новий аналітичний бриф «Державні підприємства Міноборони: як подолати корупцію і неефективність?». У ньому – якісний аналіз проблем, виявлених експертами НАКО у функціонуванні державних підприємств МОУ, та чіткі рекомендації, як змінювати застарілу систему управління підприємствами МОУ. 
На прес-брифінгу піднімуть наступні питання: 
  • ключові корупційні ризики у функціонуванні державних підприємств Міністерства оборони;
  • кроки, необхідні для мінімізації цих ризиків;
  • роль Уряду та Парламенту у процесі реформування державних підприємств МОУ, зокрема, Комітету ВРУ з нацбезпеки та Міністерства оборони.
Брифінг відбудеться 12 жовтня о 12.30 ​в Українському кризовому медіа-центрі, за адресою м. Київ, вул. Хрещатик 2. Трансляцію заходу можна переглянути онлайн, на сайті УКМЦ, за посиланням: https://bit.ly/2GIHKdA
Спікери:  Гліб Канєвський, дослідник, експерт з питань  протидії корупції в оборонному секторі;  Ігор Копитін, Голова підкомітету з питань оборонної промисловості і технічної модернізації Комітету ВРУ з нацбезпеки, оборони та розвідки (участь підтверджується); представник Міністерства оборони; Дмитро Яблоновський, експерт у сфері політики державної власності;        
Модератор: представник НАКО

Запрошуємо на брифінг представників Міноборони, журналістів, фахівців з питань державних підприємств, представників громадянського суспільства, зацікавлених українців. 
Захід проходить без попередньої реєстрації.
Контакт для медіа: менеджерка з комунікацій НАКО Емілія Дєнєжна, 097-431-66-33