Повернутись до новин
21 листопада, 2018
Бюджет Міноборони зріс, але не спроможність його ефективно використовувати - Генсек НАКО
"Оборонний бюджет України зріс учетверо порівняно з домайданними часами: зараз це 168 мільярдів гривень, але спроможність ефективно використовувати ці кошти не зросла", - наголосила Генсек НАКО Олена Трегуб в ефірі "Теми дня" на телеканалі UA: Перший.
Вона пояснила, що саме тому НАКО спостерігає за Міноборони, за яким закріплено 86 мільярдів з цієї суми на цей рік. Зокрема, за тим, як відомство здійснює оборонні закупівлі. Трегуб вважає, що ці методи не те, що домайданні, вони, можна сказати, "радянські". Серед таких «радянських» методів, - наприклад, засекреченість Державного оборонного замовлення на 90 відсотків, - наголошує Трегуб. "В умовах, коли ми хочемо наблизити Україну до НАТО і до Європи, Незалежний антикорупційни комітет з питань оборони (НАКО) наголошує, що оборонні закупівлі, які не повинні бути засекречені з огляду на нацбезпеку, мають бути прозорими. У такому разі можна буде відслідковувати, що відбувається із цими закупівлями". Наприклад, зараз у НАКО як громадської організації немає доступу до контрактів, які належать до державної таємниці, тому ми не можемо сказати, що там відбувається.

Більше про боротьбу з корупцією у після-майданні часи, і про те, що робить НАКО, щоб сприяти зниженню корупційних ризиків у секторі безпеки і оборони, дивіться в інтерв'ю.