Повернутись до новин
15 грудня, 2020
Державний бюджет на 2021 рік прийняли
15 грудня народні депутати підтримали проект Державного бюджету на 2021 рік у другому читанні.
 
Фінансування національної безпеки і оборони зросло на 22 млрд. Наступного року видатки зростуть до рекордних 5,93% ВВП - це 267 млрд грн. Для порівняння, цього року бюджет складає 245 млрд - 5,45% ВВП.
 
Перший проект бюджету фактично скорочував оборонне фінансування на 127 млн - 0,11%. В той же час видатки на СБУ, ДСНС, Нацполіцію та інші правоохоронні органи зросли у понад 20 млрд.
Таке парадоксальне скорочення оборонних витрат на фоні суттєвого збільшення видатків безпекового сектору викликало чимало критики з боку народних депутатів, представників влади та експертного середовища. До проекту бюджета було подано багато правок, що пропонували зберегти оборонні витрати принаймні на рівні минулорічних показників.
 

Чи зросли показники до другого читання?

Так. Порівняно з першим проектом, фінальна версія бюджету передбачає збільшення оборонного фінансування. Однак, навіть із цим збільшенням, різниця між цьогорічними та запланованими показниками на Міноборони складає 5 млн грн. Тож, наступного року фінансування Міноборони буде все ж несуттєво меншим.
 
Відтак, основні показники бюджету наступні:
⬇️ Міноборони - 117,6 млрд
⬆️ Міністерство внутрішніх справ - 98,3 млрд
⬆️ Служба безпеки України - 14,9 млрд
⬆️ Головне управління розвідки - 4 млрд
⬆️ Служба зовнішньої розвідки - 4 млрд
⬆️ Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України - 3,9 млрд
⬆️ Управління держохорони - 1,6 млрд
⬆️ РНБО - 250 млн