Повернутись до новин
5 грудня, 2019
Верховна Рада проголосувала у першому читанні за законопроект про оборонні закупівлі
5 грудня 2019 Верховна Рада проголосувала у першому читанні за проект Закону про оборонні закупівлі. 

Законопроект має на меті досягти фундаментальної зміни у механізмі ціноутворення, змінити систему контролю за якістю продукції і створити умови для ефективної координації між виробниками та споживачами. Новий підхід до оборонних закупівель спрямований на те, щоб мінімізувати корупційні ризики, підвищити рівень прозорості і чесної конкуренції у цьому секторі. 

Зокрема, цей законопроект передбачає чотири процедури оборонних закупівель: 
  • Спрощені торги із застосуванням електронної системи, що застосовуватимуться для закупівлі товарів, робіт та послуг, що не становлять державну таємницю;
  • Спрощені торги без застосування електронної системи закупівель, які відбуватимуться під час дії правового режиму воєнного стану;
  • Торги з обмеженою участю у два етапи: кваліфікаційний відбір та переговори; 
  • Закрита процедура для закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення, предмет яких становить державну таємницю. 
Вперше в історії оборонного сектору України законопроект був розроблений за участі всіз ключових стейкхолдерів, включно з усіма профільними урядовими органами, державними і приватними виробниками озброєнь та громадянським суспільством. Зокрема, до розробки долучилися народні депутати, представники Міністерства оборони, Міністерства економіки, торгівлі та сільського господарства, Офісу  Президента, Служби Безпеки України, державного оборонного концерну «Укроборонпром», Ліги оборонних підприємств України, Асоціації виробників озброєння та військової техніки, Асоціації “Українська оборонна та без пекова промисловість”.   Незалежний антикорупційний комітет з питань з оборони був активно залучений до цього процесу як координатор громадянського та експертного середовища.