Повернутись до новин
9 грудня, 2020
Індекс доброчесності в оборонному врядуванні: Україна в групі країн з високим корупційним ризиком
Сьогодні, в міжнародний день боротьби з корупцією, НАКО з радістю повідомляє, що Transparency International опублікували свій Індекс доброчесності в оборонному врядуванні (GDI) для країн Центральної та Східної Європи (ЦСЄ).
Даний Індекс - це масштабний аналіз ефективності і здійснення як інституційного, так і неформального контролю для управління ризиками корупції в оборонних та безпекових установах.
Оцінка управління та корупційних ризиків у секторах оборони по всьому світу базується на основі 212 показників у п’яти категоріях ризиків, а саме: політичний, фінансовий, кадровий, закупівельний та ризики для військових операцій.
В межах Центральної та Східної Європи було проведено оцінку 15 країн. Індекс виявив, що більша половина регіону стикається з високим ризиком корупції у своїх секторах безпеки і оборони. Ось лише деякі підсумки аналізу:
  • Середня оцінка регіону складає 48/100;
  • Показники ризику Чорногорії оцінюється 32 балами та є дуже високими, тоді як 15 балів Азербайджану говорять про критичну ситуацію.
  • Високий рівень прозорості демонструє Латвія, що має найкращі показники в регіоні - 67 балів;
  • Авторитарні уряди послабили спроможності парламентського нагляду (Польща) та обмежили доступ до інформації (Угорщина), таким чином закривши можливість публічних обговорень та нагляду в ключовому секторі.
Україна отримали 41 бал зі 100 та була віднесена до групи країн з оцінкою “D”, що вказує на наявність високих корупційних ризиків.

“Протягом останніх років в Україні спостерігається початок структурних реформ в оборонному секторі України, особливо щодо сфери закупівель та державних підприємств. Проте ризик корупції залишається високим; нові підходи потребують впровадження, незалежний парламентський контроль повинен бути консолідований, а корупційні ризики в операціях зменшені, особливо з огляду на продовження операцій у східній частині країни", - зазначають в TI.
Ознайомитися з індексом: https://bit.ly/2JHtdkm
Прочитати про показники України: https://bit.ly/2VWux5g