Повернутись до новин
18 грудня, 2019
Кабінет Міністрів постановив впровадити стандарти ОЕСР в Укроборонпромі
18 грудня 2019 Кабінет Міністрів постановив впровадити стандарти ОЕСР в «Укроборонпромі», разом із іншими 9 великими державними підприємствами. Це означає, що зразковий статут ОЕСР, який відповідає високим стандартам організації, має застосовуватися до вищезазначених підприємств.
Наприклад, статут передбачає посилення ролі Наглядової Ради, що означає незалежність від уряду. Наразі Укроборонпром функціонує як великий концерн, що об’єднує оборонні компанії-члени, де ніколи не запроваджувалися принципи корпоративного управління. Він керується не правилами, загальними для державних підприємств, а спеціальним законом, який по суті є його статутом. На додачу до цього рішення, керівництво Укроборонпрому оголосило про плани корпоратизації у 2020.
Гендиректор концерну Айварас Абромавичус зазначив: «Ми зосередилися на реформуванні самої суті концерну і рухаємося у напрямку його корпоратизації. Нарешті маємо всі необхідні умови для запровадження важливих реформ, зокрема, завдяки налагодженню дієвої взаємодії та повній підтримці з боку Верховної Ради та профільних міністерств».