Повернутись до новин
4 листопада, 2021
Кадрові перестановки в уряді: Що відомо про нових міністрів?
Верховна Рада призначила нових очільників низки міністерств. Олексій Резніков став новим міністром оборони, Мінстратегпром очолив Павло Рябікін, Ірина Верещук перейшла з парламенту до Мінреінтеграції, а Юлія Свириденко - з Офісу Президента до Мінекономіки. Що відомо про нових міністрів?
Олексій Резніков
 
Олексій Резніков - другий цивільний міністр оборони в історії України. 
Своїм найбільш пріоритетним завданням він назвав збільшення грошового забезпечення військовослужбовців.
До призначення міністром оборони Олексій Резніков перебував на посаді Віце-прем’єр-міністра - міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. За час роботи на цій посаді Резніков наголошував на необхідності збільшити військову допомоги Україні з боку інших країн, зокрема, США, та неодноразово критикував Росію та активно висловлювався на користь розміщення на території України військових підрозділів США. 
Він також входив до української делегації в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання конфлікту на Донбасі. До цього пан Резніков працював в органах місцевої влади, займався адвокатською діяльністю та викладав. Має почесне звання Заслуженого юриста України.
У 2004 році він був одним з представників Віктора Ющенка у Верховному суді, де  доводив необхідність призначення "третього туру" голосування через фальсифікації тодішніх виборів президента. Він також був адвокатом у справі про приватизацію "Криворіжсталі", де захищав інтереси компанії-покупця, власником якої були Віктор Пінчук та Ринат Ахметов.
 
Ірина Верещук
 
На місце Резнікова в Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій прийшла народна депутатка Ірина Верещук. 
У парламенті пані Ірина була Головою підкомітету з державної безпеки та оборони Комітету з нацбезпеки. У 2020 брала участь у виборах місцевого голови Києва. До 2019 року вона займалася місцевим самоврядуванням та служила протягом 5 років на офіцерських посадах в Збройних Силах України. 
Своїм пріоритетом у Мінреінтеграції Ірина Верещук назвала гуманітарну діяльність, зокрема, збільшення цифрової присутності на тимчасово окупованих територіях. 
Протягом 2010-2015 років Верещук була міською головою Рави-Руської, що на Львівщині. У 2014 році балотувалася до Верховної Ради 8 скликання. Була стипендіаткою Польсько-американського фонду Свободи, досліджувала досвід реформ децентралізації у Польщі та здобула ступінь кандидата наук з державного управління.
 
Павло Рябікін
 
Павло Рябікін замінив Олега Уруського на посаді міністра з питань стратегічних галузей промисловості. На відміну від попередника, пан Рябікін не є віце-прем’єром. До призначення в Мінстратегпром він обіймав посаду Голови Державної митної служби.
З 2017 року пан Рябікін очолював керівництво Міжнародного аеропорту “Бориспіль”. За часи керівництва “Борисполем”, аеропорт істотно збільшив пасажиропотік та отримав рекордний дохід у 4 млрд грн.
Павло Рябікін також працював на керівній посаді в компанії, що спеціалізується на будівництві водних споруд, був заступником голови КМДА (2014-2015), протягом 2005-2006 років працював заступником Міністра транспорту і зв’язку та проходив дипломатичну службу як Надзвичайний і Повноважний Посол України у Королівстві Данія. Рябікін тричі обирався до Верховної Ради: 3 та 4 скликання як безпартійний і 7-го від партії “УДАР”.
Новопризначений міністр визначив одним із своїх пріоритетів - питання державного оборонного замовлення. При цьому він вважає, що повноцінний запуск електронного реєстру виробників та Агенції оборонних технологій можливий вже з початку наступного року.
 
Юлія Свириденко
 
Першою віце-прем'єркою — міністеркою економіки України стала Юлія Свириденко. Вона замінила на цій посаді Олексія Любченка.
Раніше пані Свириденко працювала першою заступницею Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. Також вона обіймала посаду заступниці Керівника Офісу Президента України і відповідала за енергетичні питання.
До цього Юлія Свириденко працювала на керівних посадах у Чернігівській обласній державній адміністрації. Зокрема, вона очолювала Департамент економічного розвитку, була першою заступницею голови та у 2018 році виконувала обов’язки голови Чернігівської ОДА.
Вона закінчила навчання в Німецькій академії управління Нижньої Саксонії, брала участь у програмі «Академія доброго урядування та підвищення компетентності в Європі» в Берліні та закінчила програму стратегій зростання приватного сектору у Швеції.
Cеред пріоритетів нової очільниці міністерства - запуск інституцій, які посилять економічну політику України та перегляд підходу до здійснення державних інвестицій.

НАКО вітає новопризначених міністрів та бажає успіху у виконанні поставлених задач. Ми у свою чергу будемо активно стежити за діяльністю Міноборони і Мінстратегпрому та вкотре підтверджуємо готовність продовжувати допомагати цим міністерствам у ключових для них сферах.