Повернутись до новин
7 грудня, 2020
Ручне управління чи вирішення кризи на підприємствах?
Влітку цього року у Верховні Раді зареєстрували законопроект, що передбачає ліквідацію Укроборонпрому та проведення реформи підприємств ОПК. За її підсумками з понад 60 підприємств Укроборонпрому планують утворити 9 галузевих холдингових компаній, об’єднаних під двома великими державними холдингами. Проте нещодавно стало відомо, що Міністерство з питань стратегічних галузей промисловостімає наміри корпоратизувати низку підприємств позачергово, не чекаючи розгляду вищезазначеного законопроекта.
 
Для цього міністерство вже двічі ініціювало виведення з-під управління Укроборонпрому 6 авіаційних підприємств, а саме: Антонов, Харківське державне авіаційне виробниче підприємство, Завод 410 ГА, Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро "Прогрес" ім.Івченка, Харківський машинобудівний завод "ФЕД" і Харківське агрегатне конструкторське бюро. Проте наразі дане рішення погоджено не було, а саме міністерство звинуватили у спробі встановлення ручного управління на цих підприємствах.
 
Про доцільність підпорядкування низки авіаційних підприємств напряму Мінстратегпрому говорили 3 грудня під час засідання профільного Комітету Верховної Ради за участі віце-прем’єр-міністра Олега Уруського, представників Укроборонпрому і новопризначеного гендиректора Юрій Гусєв.
 
Голова Комітету Олександр Завітневич зазначив, що це фактично виведе підприємства не тільки з-під сфери дії цілої низки законів, але й законопроекта №3822, розглядати який парламентарі планують найближчим часом. Як наслідок, бюджет та активи цих підприємств можуть понести суттєві втрати, а реформа в межах даних підприємств взагалі може не відбутися.
 
У свою чергу віце-прем’єр Уруський пояснив, що попри низку юридичних нюансів, таке рішення призведе виключно до втрат з боку Укроборонпрому, а вищезазначені авіаційні підприємства лише виграють. За його словами, ситуація в колективах та керівництві цих підприємств край напружена і потребує швидких дій задля унеможливлення ескалації подальшого конфлікту, а отже вони мають бути підпорядковані міністерству якомога швидше.
 
Очікується, що вирішуватимуть це питання під час окремого засідання РНБО, присвяченого трансформації Укроборонпрому та майбутньому оборонно-промислового комплексу в цілому. Наразі дата засідання невідома, проте НАКО пильно слідкуватиме за всіма подіями в секторі та інформуватиме вас про це.
 
Ознайомитися з відео засідання комітету можна тут: https://bit.ly/2JZqMJq