Повернутись до новин
14 березня, 2019
НАКО провів круглий стіл з обговорення перспектив управління в оборонному секторі
14-го березня 2019-го року НАКО за підтримки Atlantic Group провів круглий стіл з обговорення виборів Президента і перспектив управління у секторі оборони. Серед високоповажної аудиторії були атташе з питань оборони та консультанти з євроатлантичних країн, українські знавці оборонної сфери та представники антикорупційних неурядових організацій.

Член Комітету НАКО Мішель Яковлев презентував результати Запитальника. Ці сім питань Незалежний антикорупційний комітет з питань оборони розробив для того, щоб отримати розуміння, як кандидати у Президенти України планують вирішувати корупційні ризики у секторі оборони. Він зазначив, що одна з цілей НАКО - допомогти всім кандидатам встановити правильні пріорітети для самих себе.

44 кандидати отримали Запитальник, 16 з них відповіли. Примітно, що відповідь від діючого Президента України Петра Порошенка не було отримано. Яковлев додав, що НАКО буде відстежувати і моніторити, яким чином кандидати і наступний Верховний Головнокомандувач України будуть виконувати свої обіцянки.

З огляду на нещодавній скандал навколо корупції в обороні, учасники круглого столу також обговорили майбутнє державного оборонного концерну "Укроборонпром". Генеральний секретар НАКО Олена Трегуб наголосила на необхідності незалежного міжнародного аудиту, зазначивши, що міжнародних експертів необхідно запросити до України, щоб вони взяли участь у цьому процесі. Вона додала, що "Укроборонпром" має повністю імплементувати принципи корпоративного управління OECР.

НАКО висловлює глибоку подяку Atlantic Group і особисто Енді Бейну за спів-організацію цього заходу.