Повернутись до новин
22 грудня, 2021
НАКО закликає депутатів підтримати законопроєкти №5713 та №5714
Сьогодні умови проходження військової служби дискримінують як жінок, так і чоловіків. Ось декілька прикладів:
  • Статут Збройних Сил України дозволяє призначати жінок лише на обмежений перелік посад.
  • Військові-чоловіки не можуть йти в декрет та отримувати соціальний захист по догляду за дитиною.
  • Розслідуванням справ про сексульні домагання має займатися командир, але при цьому саме він і може бути кривдником.
  • За адміністративні порушення жінок не відправляють до дисциплінарного батальйону чи на гаупвахту, натомість їх карають штрафом чи службовим обмеженням.
Урівняти жінок і чоловіків на службі можуть законопроєкти №5713 та №5714, які  зареєстровані у Верховній Раді. Їх спільно напрацювали народні депутати,  громадські організації та спільно з Генеральним штабом Збройних сил. 
Так, законопроєкт №5713 має надати військовослужбовцям-чоловікам можливість брати оплачувану відпустку у зв'язку з народженням дитини, а також встановити обов’язок призначити службове розслідування у випадках дискримінації за різними ознаками під час проходження служби. 
Водночас, проєкт №5714 має урівняти жінок і чоловіків на службі щодо застосування до них кримінальної та адміністративної відповідальності, зокрема, тримання в дисциплінарних батальйонах та арешту з утриманням на гауптвахті (зі створенням відповідних умов). 
Особливе ставлення до жінок перешкоджає не лише розвитку їхньої військової кар’єри, а також дискримінує чоловіків у доступі до певних соціальних гарантій, зокрема тих, що пов'язані з вихованням дітей. Тому НАКО спільно з  громадськими організаціями “Юридична сотня”, “Інститут гендерних програм” та “Жіночий ветеранський рух” закликають профільні парламентські комітети та депутатів підтримати ці законопроєкти.