Повернутись до новин
11 червня, 2020
Панаіотіді: Розвиток ОПК неможливий без стандартів ОЕСР
11 червня 2020 року під час онлайн-дискусії НАКО високопосадовці з сектору безпеки і оборони обговорили можливе створення міністерства з питань ОПК та інші важливі питання. Ключовими спікерами були заступниця міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Світлана Панаіотіді і заступник міністра закордонних справ Єгор Божок. Серед інших питань порядку денного - нинішній статус реформи оборонної промисловості України, зокрема, корпоратизація та законодавчі ініціативи, результати першого в історії України огляду ОПК і нова стретегія розвитку ОПК.

Серед ключових меседжів, які підтримали всі учасники заходу, наступні:
  1. Стандарти Організації економічного співробітництва та розвитку у Європі (ОЕСР) мають бути невід’ємною частиною подальшого розвитку українського ОПК,
  2. Корпоратизація «Укроборонпрому» відповідно до стандартів ОЕСР - пріоритетний крок реформи ОПК, відповідний законопроект може бути представлений на розгляд парламенту цього літа,
  3. Прозора реформа ОПК відповідно до стандартів ОЕСР та з урахуванням євроатлантичного руху України буде важливим сигналом для закордонних партнерів про можливість залучення приватних інвестицій у сектор і створення спільних підприємств. Відповідні напрацювання і домовленості вже є.
  4. Реформа ОПК має реалізовуватися паралельно із прийняттям Закону «Про оборонні закупівлі» та відповідним вторинним законодавством.
  5. Прозорість в обговоренні та реалізації реформи та її потенційних наслідків для оборонного сектору і промисловості має велике значення, відтак важливо залучати громадськість, представників бізнесу та міжнародних партнерів до широкої дискусії. Позитивний приклад вже є: законопроект «Про оборонні закупівлі» розроблявся саме так, за участі широкого кола стейкхолдерів.
Онлайн-дискусія на тему «Реформа оборонно-промислового комплексу України – на шляху до стандартів НАТО?» відбулася в рамках Defence Industry Reform Talks. Це низка вебінарів, під час яких ми обговорюємо ключові питання та події в оборонному секторі України. У дискусії взяли участь керівництво «Укроборонпрому», представники посольств країн-партнерів та українські і міжнародні експерти. Ми вдячні всім, зто долучився до нашої дискусії. Також висловлюємо окрему подяку IT-департаменту "Укроборонпрому" за технічну підтримку онлайн-заходів.