Повернутись до новин
27 червня, 2019
НАКО запрошує політичні партії та окремих кандидатів приєднатись до парламентського зобов'язання
Напередодні парламентських виборів 2019 року, Незалежний антикорупційний комітет з питань оборони  запрошує політичні партії та окремих кандидатів приєднатись до парламентського зобов'язання щодо виконання ними, у разі перемоги, своїх конституційних обов'язків по демократичному цивільному контролю над сектором безпеки та оборони.
Усвідомлюючи людські та фінансові втрати, пов’язані з корупцію у секторі безпеки та оборони України; Цінуючи демократично обраний та конституційно закріплений євроатлантичний вектор розвитку України; Розуміючи ключову роль членів Парламенту та громадянського суспільства у здійсненні демократичного нагляду та контролю над інституціями та формуванні політик у секторі безпеки та оборони, як це зазначено у Законі про національну безпеку України від 2018-го року; Як майбутній Член Парламенту України я обіцяю:
  • Виконувати мій конституційний обов’язок із забезпечення нагляду над сектором безпеки і оборони в інтересах українського суспільства та громадян. Я обіцяю, що я буду відстоювати зрозумілість та прозорість бюджету сектору оборони, доброчесне урядування у секторі оборони і гарантую повагу до військовослужбовців. Я буду вимагати виконання зазначених цілей від виконавчої влади.
  • У разі, якщо я стану членом парламентського комітету, який має владу здійснювати нагляд за питаннями, що стосуються сектору безпеки та оборони, я гарантую, що і я, і моя команда будемо мати належний рівень експертизи, необхідної  для здійснення ефективного нагляду над сектором оборони. 
  • Підтримувати інші органи нагляду, такі як Рахункова Палата, та громадські організації, в отриманні доступу до відповідної інформації. Я буду розглядати запропоновані ними рекомендації та буду її враховувати, залежно від ситуації. 

НАКО розповсюдить текст зобов'язання серед політичних партій та кандидатів із пропозицією долучитись. Також можна приєднатись до обітниці, повідомивши про це адвокаційного менеджера НАКО Тарасом Ємчурою tyemchura@transparency.org. Проект реалізовується за підтримки Департаменту з міжнародного розвитку Великої Британії (DFID) та Міжнародного фонду «Відродження».