Повернутись до новин
8 травня, 2021
"Перспектива членства в НАТО допомогла б стимулювати українську владу", – виконавча директорка НАКО
Таку думку було висловлено під час зустрічі американських високопосадовців із представниками громадянського суспільства в Україні. Своїми враженнями від спілкування з держсекретарем США Ентоні Блінкеном поділилася в прямому ефірі програми "Еспресо" "Борковський & Валевська" генеральна секретарка Незалежного антикорупційного комітету з питань оборони Олена Трегуб, яку також запросили на зустріч американських високопосадовців із представниками громадянського суспільства.
За її словами, американська сторона дуже добре поінформована про стан речей в Україні. А ціллю зустрічі було обговорення перебігу реформ в Україні, зокрема, з акцентом на боротьбу з корупцією.
"Обговорювали наступ на антикорупційну інфраструктуру, на результативність цих нових органів і на їхню захищеність від політичного втручання. Обговорювали, фактично, відкат реформи корпоративного управління на прикладі "Нафтогазу". Обговорювали також теми, пов'язані з судовою реформою". Американську сторону також цікавило, що реально можна зробити аби пришвидшити реформи в Україні.
"Дійсно говорили, що якби в України була перспектива членства в НАТО, то було б легше стимулювати українську владу – так, як вона була простимульована безвізовим режимом", зазначила Олена Трегуб. "Зараз, – додала вона, – оскільки немає такого зовнішнього чинника, стало важче просувати реформи. Також є сильний внутрішній спротив самих представників української влади на різних рівнях". Нагадаємо, візит Державного секретаря США Ентоні Блінкена та його заступниці Вікторії Нуланд до України тривав упродовж 5-6 травня. Головні теми – безпекова ситуація в Україні, реформи та боротьба з корупцією.
Американці зустрілись, зокрема, з українськими президентом і прем'єром, головами парламентських фракцій, мали розмову із представниками громадянського суспільства. Ще одна зустріч – із митрополитом Православної церкви України Епіфанієм.