Повернутись до новин
19 квітня, 2023
Південна Корея вперше заявила про можливість надання Україні зброї

Видання цитують президента країни і підкреслюють, що це перша заява про можливість розширення підтримки України і вихід за межі гуманітарної та економічної допомоги. 

Юн Сук Йоль зазначив, що у разі виникнення ситуації, з якою міжнародне співтовариство не може миритися, Південній Кореї “може бути важко наполягати лише на гуманітарній або фінансовій підтримці”. Йдеться про “будь-який широкомасштабний напад на цивільне населення, масове вбивство або серйозне порушення законів війни”. 

"Я вважаю, що не буде жодних обмежень у підтримці захисту і відновлення країни, яка зазнала незаконного вторгнення, як за міжнародним, так і за внутрішнім правом. Однак, враховуючи наші відносини зі сторонами, що беруть участь у війні, і розвиток подій на полі бою, ми будемо вживати найбільш адекватних заходів", сказав президент Південної Кореї, який наступного тижня має відвідати з офіційним візитом США. 

Нагадаємо, що хоча Південна Корея є союзником США, досі вона намагалася уникати протистояння з Росією. У той час як Україна та її західні партнери переконували Сеул допомогти Україні озброєнням. Адже Південна Корея є одним із світових виробників озброєння, зокрема - танків та військових літаків.

Восени минулого року виконавча директорка НАКО Олена Трегуб відвідала Південну Корею і зустрілася з корейськими політиками, академічною спільнотою, представниками оборонних підприємств та громадських організацій для того, щоб сприяти налагодженню більш тісної співпраці країн.

Вона закликала Південну Корею не залишатися осторонь. Адже підтримка прискорить перемогу України у війні. А це, у свою чергу, вплине на безпеку не лише Європи, але й самої Південної Кореї та Східної Азії. 

Спілкуючись із журналістами, Олена Трегуб закликала не переоцінювати силу росії, яку Україна перемагає. “Зараз Південна Корея недостатньою мірою допомагає Україні. Хоча самій їй свого часу допомогли багато країн. Корея не здійснює активної підтримки озброєнням та пасивна у плані санкцій, які застосовуються щодо росії. Залишатися нейтральним під час цієї війни означає підтримувати геноцид”, - сказала вона.

Південна Корея, яка є одним із ключових світових виробників зброї,  вперше заявила про можливість надання Україні військової допомоги. ЗМІ цитують президента цієї країни, який зазначив, що у разі виникнення ситуації, з якою міжнародне співтовариство не може миритися, Південній Кореї “може бути важко наполягати лише на гуманітарній або фінансовій підтримці”. 

"Я вважаю, що не буде жодних обмежень у підтримці захисту і відновлення країни, яка зазнала незаконного вторгнення, як за міжнародним, так і за внутрішнім правом. Однак, враховуючи наші відносини зі сторонами, що беруть участь у війні, і розвиток подій на полі бою, ми будемо вживати найбільш адекватних заходів", сказав Юн Сук Йоль. 

Нагадаємо, що Південна Корея намагалася уникати протистояння з росією. І нинішній заяві передувала дипломатична робота, яку здійснювала  Україна та наші західні партнери.  

НАКО також включилася у цей процес. Восени минулого року очільниця організації Олена Трегуб відвідала Південну Корею і зустрілася з корейськими політиками, академічною спільнотою, представниками оборонних підприємств та громадських організацій. Виконавча директорка НАКО закликала Південну Корею надати Україні зброю. Адже це прискорить перемогу України, що вплине на безпеку не лише Європи, але й самої Південної Кореї та Східної Азії.