Повернутись до новин
19 травня, 2020
Роман Бондар: «Укроборонпрому» потрібна корпоратизація
У вівторок, 19 травня, НАКО спільно з державним оборонним концерном «Укроборонпром» провів першу онлайн сесію в рамках Defence Industry Reform Talks (укр. Дискусії про реформу в оборонній промисловості).

У фокусі цієї дискусії були реформа управління «Укроборонпрому», дорожня карта реформ та роль органів уряду. Ключовими спікерами заходу були заступник директора «Укробоонпрому» з трансформацій Роман Бондар та заступник директора з питань взаємодії з органами державної влади Мустафа Найєм. Модерувала зустріч Генеральна секретарка НАКО Олена Трегуб.

Мустафа Найєм розповів про історію державного оборонного концерну і звернув увагу на те, що «Укроборонпром» був виключений з реформи державних підприємств. Після цього учасники обговорили ключові проблеми концерну, які ще називають «демонами Укроборонпрому»: низька якість продукції, неефективне врядування та корупційні ризики. Окремо обговорили той факт, що діюче законодавство не дозволяє трансформувати «радянську» систему «Укроборонпрому». Піднімалося питання того, що підприємства «Укроборонпрому» необхідно корпоратизувати. Для цього потрібне спеціальний закон про корпоратизацію.

У першій онлайн-дискусії НАКО взяли участь представники «Укроборонпрому», міжнародних партнерів України та громадянського суспільства. НАКО висловлює подяку спікерам та учасникам заходу. Defense Industry Reform Talks – це низка регулярних вебінарів, організованих для обговорення реформ в оборонній промисловості України, зокрема, подій та процесів у дежавному оборонному підприємстві «Укроборонпром».