Повернутись до новин
7 лютого, 2019
Секретність і прозорість обговорювали на IV Міжнародному Антикорупційному тижні Міноборони
5 – 7 лютого 2019-го року Незалежний антикорупційний комітет з питань оборони (НАКО) взяв участь у IV Міжнародному Антикорупційному тижні Міністерства оборони України. Захід був присвячений викликам у боротьбі з корупцією в оборонному відомстві. НАКО на заході представляв Член Комітету Олег Рибачук: він виступив із доповіддю про необхідність пошуку правильного балансу між секретністю та прозорістю. Також у дискусії взяли участь високопосадовці Міністерства оборони та Генштабу Збройних Сил України, народні депутати, представники органів влади і міжнародні експерти оборонних відомств, зокрема, Великої Британії, США, Канади, Німеччини тощо.

За підсумками 2017-го, світові втрати від корупції в оборонній сфері сягнули 400 мільярдів доларів. Про це повідомила Жаклін Девіс, Директорка Великої Британії з розбудови доброчесності, спираючись на дані SIPRI (Стокгольмський Міжнародний Інститут Дослідження Миру): «Усі світові витрати на оборону сягають понад 1,7 трильйони доларів. Через корупцію втрачається приблизно 20 відсотків цієї суми». 

Знизити корупцію у секторі оборони, зокрема, в Україні, можна, зменшуючи загальний рівень засекреченості, - вважає Член НАКО Олег Рибачук. Зокрема, необхідно сутттєво зменшити частку таємних закупівель. Рибачук наголошує: "Без шкоди для нац-безпеки наразі можна розсекречувати близько 90 відсотків ДОЗу (Державного оборонного замовлення). Цю цифру раніше мені озвучив Міністр оборони України Степан Полторак особисто". Знизити рівень корупції в оборонному секторі  України допоможе також імплементація Закону про нацбезпеку, - переконаний Ярослав Юрчишин, голова наглядової ради Transparency International Ukraine: «Закон про нацбезпеку є ключовим для встановлення цивільного контролю та демократичного нагляду над збройними силами та службами безпеки». 

За підсумками Антикорупційного тижня учасники прийняли рекомендації, які сприятимуть реформам у Міністерстві оборони. Зокрема, у галузях оборонних закупівель, прозорості забезпечення військовослужбовців житлом та військової освіти. IV Міжнародний Антикорупційний тиждень організовано Національним університетом оборони ім. І. Черняховського за підтримки Уряду Великої Британії. НАКО продовжує підтримувати Національний унверситет оборони у питанні проведення антикорупційних лекцій для працівників сектору оборони.