21 березня Верховна Рада підтримала за призначення Олександра Камішина новим міністром з питань стратегічних галузей промисловості. 312 народних депутатів підтримали його кандидатуру. На цій посаді він замінив Павла Рябікіна, який очолював міністерство з листопада 2021 року.
Виробництво боєприпасів, БПЛА, спільні підприємства і виробництво власного озброєння та техніки будуть основними пріоритетами діяльності нового міністра секторі нацбезпеки і оборони.
Що ж відомо про Камішина?
Олександр Камишін закінчив Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського», Міжнародний університет фінансів, та Association of Chartered Certified Accountants (ACCA) – міжнародну професійну бухгалтерську організацію, яка надає кваліфікації для працівників у сфері фінансів, аудиту, менеджменту та бухгалтерії.
З 2006 року по 2008 рік працював в KPMG, а з 2009 року по 2012 рік обіймав посаду генерального директора KMZ Industries.
З квітня ж 2012 року по квітень 2019 року обіймав посаду менеджера з інвестицій SCM Рината Ахметова. Був членом наглядової ради компанії Portinvest. Втім найбільш Камішин став відомий своєю роботою в «Укрзалізниці», зокрема як голова правління. В лютому 2023 року подав у відставку з посади голови правління Укрзалізниці, заявивши про плани очолити Офіс з євроінтеграції Укрзалізниці в Європі. В березні 2023 року був призначений радником президента України (поза штатом).
Водночас, Камішин є засновником компаній Latifundist Media, Grano Group, AgTech Farm та Fortior Capital.
Що передувало кадровим змінам?
Про ймовірні кадрові ротації у Кабміні говорили ще у січні. На той час в медіа поширювалась інформація, що Мінстратегпром матиме нового очільника у найближчі декілька місяців. Ба більше, до цього йшли розмови про варіанти ліквідації чи перетворення міністерства.
Передусім йшлося про ідеї обʼєднання Міністерства економіки, Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості (частково) і Міністерства аграрної політики у Міністерство економічного розвитку. Одна з концепцій передбачала збереження 14 міністерств в уряді замість поточних 20. Тоді було розглянуто різні варіанти, включаючи створення агентства в рамках Міноборони або об’єднання з Мінцифрою. Втім вже у 2023 році переформатування міністерств поставили на паузу.
Тож НАКО щиро вітає новопризначеного міністра. Сподіваємося на гідний перезапуск Мінстратегпрома і продовження подальшої співпраці із новим керівництвом міністерства.