Повернутись до новин
1 жовтня, 2020
Центр оборонних закупівель Міністерства оборони ліквідують
На сайті Міністерства оборони України з’явився наказ №344 від 21 вересня поточного року про ліквідацію Центру оборонних закупівель Міноборони.
 
Ця державна установа була створена 12 лютого 2020 року, аби перебрати на себе частину функції Департаменту закупівель Міністерства оборони та стати базою для централізованої закупівельної організації в сфері оборони. Нагадаємо, що Закон України «Про оборонні закупівлі», прийнятий 17.07.2020, передбачає, що для здійснення закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення може бути утворено централізовану закупівельну організацію для забезпечення потреб державних замовників – не лише Міністерства оборони, а інших учасників сектору безпеки та оборони.
 
Досвід вже діючих централізованих закупівельних організацій (зокрема, ДУ «Професійні закупівлі») засвідчує ефективність таких організацій у професіоналізації сфери закупівель, збільшення економії коштів за рахунок агрегації обсягів, стандартизації закупівель через використання оновлених типових договорів та вдосконалених процедур, аби зменшити корупційні ризики та забезпечити закупівлі найякісніших товарів і послуг за найоптимальнішими на ринку цінами.
 
Проте виглядає, що стаття 32 Закону «Про оборонні закупівлі» найближчим часом імплементована не буде – Центр оборонних закупівель проіснував лише 7 місяців, так і не перебравши в повній мірі повноваження з організації та проведення централізованих закупівель для потреб оборони.