Повернутись до новин
11 січня, 2022
Україна має реальний шанс вступити до НАТО у короткостроковій перспективі - експерт НАКО
Україна має реальний шанс вступити до НАТО навіть у короткостроковій перспективі, і агресивна політика Росії підштовхує до цього. Таку думку в ефірі телеканалу “Україна 24” висловив військовий експерт-аналітик, полковник запасу НАКО Олександр Саєнко.

При цьому Росія вимагає від НАТО зафіксувати під час наступного саміту Альянсу, що Україна та Грузія ніколи не стануть членами НАТО. Саміт відбудеться у червні наступного року у Мадриді, тож російські війська залишатимуться на українських кордонах щонайменше до цього часу, - прогнозує він.

“Росія вимагає повернення статусу кво 1997 року - згортання НАТО до тих кордонів, які були до моменту розширення Альянсу. І всі розуміють: щойно Росія поглине Україну, наступними будуть європейські країни, зокрема, країни Балтії та Польща”, - каже Саєнко.

Українським дипломатам доведеться протидіяти активній роботі російських дипломатів, які намагатимуться розхитати ті країни Європи, які так чи інакше залежні від Росії, - підкреслив експерт.

“У НАТО говорять про те, що жодна країна не може визначати політику сусідів, кожна країна має сама визначати свій подальший розвиток. Це буде мейнстрім у загальній політиці НАТО. Але рішення про вступ нової країни до НАТО приймається колегіально, тому треба працювати з кожною окремою країною”, - додав він.