Повернутись до новин
1 лютого, 2021
Укроборонпром представив попередні висновки незалежного міжнародного фінансового аудиту
29 січня концерн оприлюднив попередні підсумки першого в його історії незалежного аудиту фінансової звітності за 2018 рік. Висновки аудиторів BakerTilly негативні.
 
Зокрема, в Укроборонпромі повідомляють про виявлення низки помилок у веденні бухгалтерського обліку: на рівні підприємств облік вівся некоректно, а із впровадженням нових стандартів не був скоригований. До того ж, на деяких підприємствах взагалі виявлено відсутність даних або ж документів, що могли б підтвердити факт проведення окремих фінансових операцій.
 

Навіщо Укроборонпрому міжнародний аудит?

Незалежний міжнародний фінансовий аудит - це необхідна складова для розробки обґрунтованої політики щодо майбутнього концерну. Провести його обіцяли ще з 2016 року. Відповідно тодішній Стратегії реформування оборонно-промислового комплексу, він мав стати першим етапом реалізації реформи. Однак протягом цих років обіцянки залишалися лише обіцянками, а в Укроборонпромі проводили виключно державні аудити.
 
Міжнародний аудит також дає змогу виявити фінансові прогалини та зрозуміти існуючу в концерні систему облік загалом. Проте, на відміну від державного, він допоможе привести Укроборонпром ближче до світових стандартів управління і повернути довіру суспільства, інвесторів та міжнародних партнерів. Державні аудити не є достатньо прозорими, чим не викликають суттєвої довіри з боку міжнародної спільноти. Відповідно, проведення міжнародного аудиту зокрема сприятиме інвестиційній привабливості концерну та сигналізує про більшу прозорість його діяльності.
 
В концерні повідомляють, що на основі висновків аудиту вже формується план виправлень. За їхніми очікуваннями, щонайменше 50% виявлених помилок буде виправлено вже під час подання звітності за 2020 рік. Відповідний аудит вже передбачений та затверджений наглядовою радою концерну.
 
Нагадаємо, НАКО адвокував проведення міжнародного аудиту Укробронпрому з 2017 року. Процес пошуку аудитора був розблокований лише влітку 2019-го, коли Президент Зеленський оновив склад Наглядової ради концерну. Тендерну комісію з відбору аудитора очолював особисто Айварас Абромавичус, на той час голова Наглядової ради Укроборонпрому. У підготовці тендеру також брали участь у якості консультантів фахівці НАКО.