Повернутись до новин
18 червня, 2019
В експертному середовищі обговорили корупційні схеми в Укроборонпромі
18 червня НАКО провів експертну дискусію, під час якої обговорили корупційниі схеми в Державному оборонному концерні Укроборонпром та необхідні реформи щодо подолання корупції в цьому підприємстві.

Основним доповідачем виступив колишній міністр економічного розвитку та торгівлі України та новопризначений член Наглядової ради Укроборонпрому Айварас Абромавичус, іншими запрошеними спікерами були перший заступник голови Укроборонпрому Сергій Омельченко, іноземний радник Міноборони від США Стів Сільверштайн та засновник ГО "StateWatch" Олександр Лємєнов. Джеймс Вассерстром, співголова НАКО, модерував дискусію. Генеральний секретар НАКО Олена Трегуб представила шість основних найшкідливіших корупційних схем в Укроборонпромі, а також рекомендації щодо того як їх уникнути.

Айварас Абромавичус розповів про те, яким чином можна підвищити прозорість та підзвітність українського оборонного сектору та Укроборонпрому зокрема. Він зазначив, що сам факт тривалої відсутності аудиту в такому великому підприємстві вже доволі промовисто говорить про брак прозорості та підзвітності, тому окремо він окремо наголосив на нагальній потребі проведення цього аудиту.

Найкращі українські та закордонні експерти з питань української оборонної промисловості, представники посольств різних країн та НАТО в Києві разом з виробниками озброєння доєдналися до обговорення. Присутні зійшлися на необхідності підвищення рівня прозорості та підзвітності в Укроборонпромі.

Захід відбувся за підтримки Департаменту з міжнародного розвитку Великої Британії (DFID) та Міжнародного фонду «Відродження».