Повернутись до новин
2 жовтня, 2021
Володимир Зеленський підписав Закон про реформу Укроборонпрому
Президент Зеленський підписав закон, що дає початок повноцінній реформі Державного концерну "Укроборонпром". Офіційно закон набере чинності з дня його опублікування.
Реформа передбачає трансформацію Укроборонпрому у прозорі товариства, на яких має бути впроваджено систему корпоративного управління відповідно до найкращих міжнародних стандартів. Це критично важливо для національної безпеки України, нашої здатності захистити свою демократію та сталого руху в напрямку євроатлантичної інтеграції.
Безпосередня реорганізація Укроборонпрому має розпочатися з відповідного рішення Кабміну протягом наступних трьох місяців. Сам Укроборонпром перестане існувати в момент утворення нового акціонерного товариства (АТ), що замінить концерн.
Корпоратизація Укроборонпрому та впровадження стандартів корпоративного управління відповідно стандартам ОЕСР мають підвищити конкурентоспроможність українського ОПК на світовому ринку, дасть змогу залучати більше інвестиційних проєктів та сприяти розбудові більш ефективних підприємств, що надаватимуть українській армії високоякісне забезпечення.
Нагадаємо, що даний законопроект розроблявся за участі громадянського суспільства. Експерти НАКО надали 9 пропозицій з поправками до другого читання цього закону. Профільний Комітет підтримав переважну більшість наших рекомендацій.
Тепер ретельний моніторинг процесу корпоратизації з боку громадянського суспільства і міжнародних партнерів є максимально актуальним, тому НАКО планує посилити нагляд за трансформацією підприємств ОПК та ліквідацією концерну, для того, щоб мінімізувати корупційні ризики.
Зокрема, НАКО пильно стежитиме за:
  • процесом формування Наглядової ради та керівних органів нового АТ;
  • фіксуванням стандартів корпоративного управління у статуті нового АТ;
  • рухом майна та активів під час корпоратизації.
Ми віримо, що у належній і підзвітній імплементації закону криється успіх реформи українського ОПК!