Повернутись до новин
3 грудня, 2020
Юрія Гусєва призначили новим Генеральним директором Укроборонпрому
3 грудня Президент Зеленський призначив Юрія Гусєва новим генеральним директором Державного концерну “Укроборонпром”, замінивши ним в.о. Ігоря Фоменка.
Хто такий пан Гусєв?
У 2019 році Президент України призначив Гусєва очільником Херсонської обласної державної адміністрації. До того Гусєв був кандидатом у депутати до Верховної Ради від партії Слуга Народу. Проте зняв свою кандидатуру до виборів. Протягом 2014-2016 років він працював у Міністерстві оборони, зокрема, як заступник міністра, а також був одним із засновників “Волонтерського десанту”, руху, в рамках якого в Міноборони стартували реформи у сфері логістики, було розпочато перехід на електронну систему закупівель і переглянуто підходи до харчування та медичної допомоги у військах Збройних сил. У 2009-2014 років він працював в Міністерстві економіки, а в 2016-2018 роках був радником при Міністерстві інфраструктури та Міністерстві екології. Гусєв - випускник Київського Національного університету економіки. Він також закінчив низку освітніх програм в Школі управління імені Джона Ф. Кеннеді, Інституті Аспена та Українській школі політичних студій. Має ступінь кандидата економічних наук і був запрошеним професором колумбійського Військового Університету Нуева Гранада.
 
Кадрові перестановки Укроборонпрому
Ігор Фоменко обіймав посаду в.о. Генерального директора менше двох місяців. 30 листопада він заявив, що це призначення з великою долею ймовірності не має шансів перерости в постійне. “Моя позиція “відкритого діалогу” не знайшла свою підтримку в деяких кабінетах органів влади”, - пояснив він. Нещодавно Укроборонпром висловив занепокоєння щодо загрози реформи оборонної промисловості, яка нібито надходить з боку Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості. Окрім втручання в діяльність Укроборонпрому, у концерні стверджують, що міністерство блокує реформу оборонної промисловості в цілому, зокрема затримуючи необхідний для цього законопроект. У відповідь на це, Мінстратегпром назвав таку заяву “демаршем керівництва Укроборонпрому”. Наразі новий Гендиректор не озвучив свого бачення щодо майбутнього Укроборонпрому та реформи. Водночас, одразу після перемоги Президента Зеленського на виборах у 2019 році, Гусєв, у співпраці з НАКО та іншими обраними експертами, організував круглий стіл щодо просування трансформації Укроборонпрому.
 
Відтак, ми щиро сподіваємося що пан Гусєв продовжить курс на трансформацію Укроборонпрому у відповідності до стандартів ОЕСР, що зробить український ОПК більш прозорим, підзвітним та менш схильним до корупції. Це ті заходи, на яких наполягав НАКО протягом останніх 3 років і які підтримуються міжнародними партнерами України.