Повернутись до новин
9 квітня, 2020
Запропоновано нову модель управління «Укроборонпромом»
Укроборонпром сьогодні – це 137 підприємств, лише 27 з яких мають річний прибуток у понад $10млн на рік. При цьому близько 10 підприємств продукують 90% прибутку концерну, який у 2018-му році становив 4,2 млрд грн. EBITDA. 
Від самого початку існування НАКО ми закликали «Укроборонпром» запроваджувати міжнародні стандарти корпоративного управління. За останні понад півроку на шляху трансформації концерну до більш ефективного і прозорого зроблено чимало. Зокрема, діє «перехідна» Наглядова Рада, яка затвердила стратегію корпоратизації, план фінансового оздоровлення підприємств, розроблено політику власності тощо. 
Тепер за підтримки Міністерства закордонних справ Великої Британії команда експертів на чолі з Андрієм Бойцуном запропонувала державі нову модель корпоративного управління концерном. У цьому звіті також підготовлено дорожню карту впровадження необхідних змін на законодавчому рівні. Експерти проаналізували законодавство і запропонували скасувати щонайменше 11 нормативно-правових актів, які впливають на чинний спосіб управління підприємствами концерну, і внести зміни у щонайменше 15 законів, Кодексів, постанов Кабінету міністрів та стратегічних документів Міністерства оборони. 
Пропонується і детальна структура корпоративного управління концерном після корпоратизації – перетворення його на державне акціонерне товариство, визначено показники ефективності роботи членів Наглядової ради, описано систему комплаєнс-контролю, принципи прозорості та розкриття інформації тощо. Ознайомитися із повною версією звіту можна на сайті «Укроборонпрому».  З 2017 року НАКО адвокував проведення оцінки корпоративного управління та розробки рекомендацій щодо оптимальної моделі корпоративного управління Концерну та його членів. Саме це технічне завдання, яке допоміг розробити НАКО, було закладене у один із трьох лотів міжнародного аудиту, котрий був ініційований, але так і не розпочався і не був профінансований за попередньої влади.
НАКО вітає той факт, що наші рекомендації щодо зниження корупційних ризиків і підвищення прозорості у державного оборонному концерні нарешті реалізуються.  При підготовці новини використано матеріали прес-служби "Укроборонпрому".
Прим. автора: EBITDA - показник, що дорівнюєтья обсягу прибутку до вирахунку витрат за виплатою відсотків, податків, зношення, та амортизації).