Повернутись до новин
8 серпня, 2022
Заява НАКО щодо спекуляцій про військову допомогу

Контроль і нагляд за військовою допомогою в Україні є важливий. Як українська громадська організація, що фокусується на протидії корупції в обороні, НАКО активно моніторить та аналізує потенційні ризики, повʼязані з нецільовим використанням та незаконною торгівлею зброї всередині України. Станом на сьогодні, жодна подібна інформація підтверджень не має.  

Однак протягом останнього часу світові медіа опублікували низку матеріалів про рух озброєння всередині України. Деякі з них були змінені та оновлені з огляду на широку критику щодо сумнівних джерел, браку доказів і маніпулятивних висновків та заголовків.

Військова допомога відіграє ключову роль у здатності України проводити оборонні і контрнаступальні операції задля захисту і визволення українців. Громадянське суспільство України відіграє роль потужного наглядача всередині держави. Навіть у часи війни, з усіма обмеженнями воєнного часу, воно багато працює аби сприяти належному використанню критично необхідної допомоги. 

Розуміючи важливіть цього питання, НАКО закликає світові медіа відповідальніше підходити до висвітлення теми надання Україні військової допомоги. Зокрема, ми твердо впевнені, що такі спекуляції без жодних ґрунтовних доказів є неприйнятними. Редакції мусять розуміти небезпеки, повʼязані з такими публікаціями і бути проактивними у недопущені подібних ризиків до того, як вони стануть предметом публічного діалогу і критики. 

Будь-які маніпуляції щодо висвітлення військової допомоги задля просування окремих авторів або підсилення дискусій в суспільстві і соціальних мережах є безвідповідальними і мають засуджуватися.