Повернутись до новин
7 травня, 2020
Зустріч «Нормандської четвірки» та Формула Штайнмаєра: прогноз Трегуб
Генеральна секретарка НАКО Олена Трегуб обговорила з Hromadske.International такі питання:
Потенційна зустріч Нормандської четвірки у Берліні: Очевидно, що зустріч не відбудеться в травні через пандемію. Але навіть якби не пандемія, схоже, що зустріч все одно не відбулася б. Тому що все одно немає серйозного прогресу порівняно з останньою зустріччю у грудні 2019. І навіть Лавров згадував, що немає сенсу зустрічатися, якщо речі, про які було узгоджено на останній зустрічі, не виконані. Тож у будь якому разі, схоже, що наступна зустріч відкладається.
Перспективи формули Штайнмаєра: Росія досі говорить про формулу Штайнмаєра, але для мене це більше схоже на те, що ця ініціатива помирає. І я не бачу, як уряд України міг би переконати людей у тому, що це хороша ідея. Я думаю, що це просто спроба президентської адміністрації запропонувати нову ідею, але ця виглядає досить ризикованою, тому що великою мірою відображає інтерес Росії. Мабуть, Зеленський хотів провести переговори так, щоб інтереси України також були відображені, але він балансує на межі, і очевидно, що Росія не здасть свої позиції;
Щодо питання, чи є якась різниця у підходах до проблеми попереднім та діючим Президентами України: Ключ до миру – це Росія. Наразі події на сході України великою мірою залежать від політичної волі Росії. У такому разі значною мірою не важливо, хто є Президентом України. Це може бути обраний демократичним шляхом лідер, який відображає очікування і прагнення українського народу і який намагається захистити інтереси України, тому капітуляція для нього неможлива. Ми зараз бачимо, що по суті Зеленський опинився у тій самій позиції, що був і Порошенко.
Щоб переглянути відео в оригіналі (англійською мовою), скористайтеся цим посиланням.