Корнацький Аркадій Олексійович
Самовисування
Про євроатлантичну інтеграцію
1
До якої міри, на Ваш погляд, корупція у секторі оборони становить перешкоду євроатлантичній інтеграції України? Якщо Вас буде обрано Президентом України, якими будуть Ваші кроки з її подолання?
Корупція у секторі оборони поряд із латентною, але свідомою і послідовно здійснюваною протягом 27 років проросійською політикою української привладної "еліти", є головною перешкодою євроатлантичній інтеграції України. Тотально корумпована (в тому числі у секторі оборони) держава не може бути належно обороноздатною в принципі й так само не може відповідати стандартам НАТО. Моїм головним кроком з подолання всіх проблем України буде негайне, Указом N1 Президента України, зупинення і заборона антиконституційної діяльності політичної "еліти" - всіх політичних партій, громадських організацій та їх лідерів, які були і є при владі та в так званій опозиції. Всі мої першочергові дії як Президента України в цьому напрямку викладені у моїй передвиборній Програмі.
Про секретність у національній безпеці
2
Певний рівень секретності у питаннях національної безпеки є важливим для кожної країни, проте надмірна засекреченість може сприяти поширенню корупції та зловживанню владою. Чи вважаєте Ви, що необхідно надавати більше доступу до інформації у сфері оборони, і якщо так, то як Ви пропонуєте це робити?
Доступ до інформації у сфері оборони має бути необмеженим для спеціально уповноважених контролюючих органів і вкрай обмеженим для публікації. Так званий громадський контроль не складає для корупціонерів жодних перешкод, а доступ "громадськості" до оборонних секретів спричиняє великої шкоди. Я пропоную публікувати тільки те, що не складає жодної таємниці, і жорстко контролювати все, що складає бодай службову таємницю, не кажучи про державну.
Про оборонні закупівлі
3
Дієва система закупівель, яка забезпечує ефективне використання коштів і гарантує, що військовослужбовці мають усе необхідне, відповідає інтересам всіх українців. Як Ви пропонуєте зменшувати корупцію у сфері оборонних закупівель?
Єдиною гарантією зменшення корупції у сфері закупівель, як і корупції взагалі, може бути тільки обрання мене (іншого подібного не бачу) на пост Президента України і повне усунення від влади так званої політичної еліти. Всі інші програми, пропозиції, "нові політики" тощо - це казки хитропідлих корупціонерів для тупих "антикорупціонерів".
Про Укроборонпром
4
Укроборонпром становить велику частину сектору оборони України. Які заходи Ви плануєте вжити, щоб забезпечити ефективне управління цим концерном?
Укроборонпром (УОП) - це генеральний штаб корупції у сфері оборонної промисловості. Його треба ліквідувати, корумпованих керівників УОП та їх покровителів судити за корупцію і державну зраду, натомість створити Міністерство оборонної промисловості, службовці якого мають бути високими професіоналами у сфері оборонних технологій, абсолютно не пов'язаними з політиками. Безумовно, ці позитивні зміни можливі тільки за умови повного усунення від влади, відповідно до моєї передвиборчої Програми, всієї існуючої політичної "еліти".
Про торгівлю з непідконтрольними територіями
5
Легальна або нелегальна торгівля з непідконтрольними територіями (Донбас та Крим) створює корупційні ризики, зокрема, і в армії. Як Ви плануєте вирішувати цю проблему?
Легальна торгівля з непідконтрольними територіями може здійснюватися виключно задля уникнення гуманітарної катастрофи. Тобто лише товарами, необхідними людям в ОРДЛО для забезпечення життєдіяльності. Для припинення нелегальної торгівлі та інших численних правопорушень робота контрольно-пропускних пунктів має бути чимскоріше передана під повний контроль відповідних міжнародних інституцій.
Про землі Міноборони
6
Після розвалу Радянського Союзу Міністерство оборони успадкувало понад 600 000 га землі. Через корупцію та неефективне управління відомство вже втратило ефективний контроль над приблизно 100 000 га. Чи вважаєте Ви це проблемою, і які перші найважливіші кроки плануєте у цьому напрямку?
Корупція у сфері землекористування є тільки одним із десятків/сотень інших видів корупції в Міноборони. "Лікувати" цю "хворобу" можна і потрібно тими ж методами, що і в усіх інших сферах - невідворотним і суворим кримінальним переслідуванням і покаранням. Без термінів давнини, оскільки одним із злочинів, які вчиняють корупціонери в погонах, є державна зрада. Для суду над військовими злочинцями має бути створено Військовий трибунал. Для припинення тотальної корупції у земельній сфері, яка з весни 2014 року стрімко зростає під орудою В. Гройсмана, потрібно негайно скасувати антиконституційні повноваження Держгеокадастру з розпорядження землями і передати ці повноваження місцевим Радам. Це питання буде врегульовано моїм указом в числі найперших. В Україні де-юре не існує земель державної власності, це видумка корупціонерів. Земля, як і всі інші природні ресурси в Україні, є власністю Українського народу, і розпоряджатися нею має виключно народ в особі місцевих громад і найбільш наближених до народу органів державної влади - місцевих Рад.
Про житло для військовослужбовців
7
Зараз в Україні у черзі на отримання службового та постійного житла знаходяться приблизно 47 тисяч сімей військовослужбовців. Які заходи Ви плануєте вжити для вирішення цієї проблеми?
Для забезпечення житлом як військовослужбовців, так і громадян деяких інших соціальних категорій на бюджетні кошти має масово будуватися і надаватися їм у користування сучасне житло, яке не приватизується. Для придбання військовослужбовцями, як і громадянами будь-яких інших соціальних категорій, житла у власність мають бути впроваджені системи кредитування на кшталт існуючих американських чи європейських. Підкреслюю, що всі позитивні зміни в Україні можливі виключно у випадку повного усунення від влади паразитуючої на тілі української держави політичної "еліти", що я планую зробити у правовий спосіб низкою указів Президента України в перші ж дні виконання повноважень Президента України.