Повернутись до Дослідження і аналітика
28 лютого, 2023
Enabling War Crimes? Western-Made Components in Russia's War Against Ukraine

Компоненти товарів так званого подвійного використання ( не призначені для військового сектору, але можуть там застосовуватись) вироблені на Заході, надходили до Росії ще тривалий час після початку повномасштабного вторгнення. І ці товари використовуються в ракетах, якими Росія імовірно обстрілює Україну.

Про це свідчать дані нового спільного звіту Міжнародного партнерства з прав людини (IHPR) та Незалежної антикорупційної комісії (НАКО).  Звіт складається із трьох розділів. Перший – присвячений дослідженню воєнних злочинів, імовірно скоєних Росією в Україні. Експерти вивчали обставини 10 масованих минулорічних атак на українські міста, під час яких загинули 70 людей. Це, зокрема ракетні удари по Вінниці у липні, по Харкову у серпні і й обстріл Києва у жовтні.  

За даними, які виявила і проаналізувала НАКО, до складу російської крилатої ракети “Калібр” входять компоненти виробництва 11 іноземних компаній. Серед яких - 9 американських, а також швейцарська і тайванська. Додатково деталізовані приклади будуть також оприлюднені у найближчі тижні, в рамках окремого звіту НАКО про західні комплектуючі у зброї та військовій техніці Росії.